روکش سیم و کابل

آشنایی با انواع روکش سیم و کابل

فراهم نمودن ایمنی ساختمان‌ها در برابر آتش و رعایت اصول فنی در طراحی شبکه‌های برق‌رسانی بدون توجه به نوع و جنس کابل‌های به‌ کار رفته در تجهیزات و تأسیسات بناها غیر ممکن است. طراحی کابل‌هایی با روکش مقاوم در برابر حریق و کاهش مخاطرات بدین طریق، مهم‌ترین رویکردی است که به‌ منظور اجرای قوانین و مقررات ایمنی ساختمان‌ها در جهت برقراری امنیت، بخش‌های مختلف بنا الزامی است.

برای تهیه انواع روکش سیم و کابل از مواد اولیه متفاوتی استفاده می‌کنند تا به این ابزارها خصوصیات و مؤلفه‌های متفاوتی را برحسب نیاز ببخشند. رایج‌ترین و نام‌ آشناترین این متریال‌ها PVC با خواص معجزه‌ آسای خود است. البته روکش PE نیز در بسیاری موارد به‌ عنوان یک ماده اولیه قدرتمند شناخته می‌شود. بعد از آن XLPE و همچنین ترکیبات ضد شعله عاری از هالوژن با نام مخفف HFFR قرار می‌گیرند که به‌ طور گسترده در ساخت انواع روکش کابل مورد توجه هستند.

مواد اولیه روکش کابل

امروزه پلیمرها یکی از اجزای مهم در صنایع برق و الکترونیک بوده و در ساخت روکش‌های عایق به‌ عنوان مواد اولیه روکش کابل و یکی از اجزای اساسی در شبکه‌های برق‌رسانی شناخته می‌شوند و از لاستیک‌های طبیعی آغاز و تا نمونه‌های پیشرفته‌ تر چون PE، XLPE، PVC و… ادامه می‌یابند. در حال حاضر این مواد به‌ عنوان مهم‌ترین عناصر در کابل‌ها به‌ منظور حفاظت فیزیکی و شیمیایی و جلوگیری از ایجاد اتصال کوتاه مورد استفاده هستند.

PE یکی از رایج‌ترین اشکال پلاستیک و یک ترکیب پلی‌اتیلن دارای زنجیره‌های بلند هیدروکربنی است که به آن کشش و مقاومت خاص بخشیده، اما کاربرد آن در مواجه با حرارت محدود است. ولی XLPE با قدرت بیشتر خواص پایه PE را در مقابل حرارت ارتقاء داده و با منع تحریک‌های حرارتی مولکول‌های هم‌ جوار حرارت، به ارتقا پایداری کابل‌های ساخته‌ شده از این عنصر کمک می‌کند.

در همین راستا قیمت مناسب و امکان بازیافت PVC سبب شده آن نیز در فهرست انواع روکش سیم و کابل قرار گیرد، اما غیر استفاده بودن آن در عملیات کابل‌ کشی با دمای صفر و زیر صفر یک نکته منفی برای آن به شمار می‌رود. مواد ضد حریق هالوژن نیز در صنعت کابل ایران جایگاه به‌ خصوص دارند و مقاومت در برابر آتش، انتشار دود، عدم گسترش شعله و… سبب مرغوبیت آن‌ها شده است.

روکش سیم نسوز

روکش سیم نسوز اغلب از جنس‌های سیلیکون، پی‌وی‌سی انتخاب می‌شود تا تحمل حرارتی بالایی بیابد و در برابر شوک حرارتی مقاوم باشد. بدین ترتیب می‌توان از این ابزارها که با انواع روکش سیم و کابل مقاوم‌ سازی شده‌اند، در تجهیزاتی که دائماً ناچارند با گرما یا تغییر ولتاژ باید مقابله نمایند، استفاده نمود. کوره‌های ذوب فلزات، هیترهای الکتریکی، تجهیزات گرمایشی، صنایع ساخت لوازم‌خانگی و… عرصه‌هایی هستند که انواع سیم نسوز استاندارد می‌توانند، در آنجا حضور به هم رسانند.

از انواع سیم نسوز می‌توان به سیم نسوز با پوشش PVC اشاره نمود که تا دمای 180 درجه سانتی‌گراد را تحمل نبوده اما با بالاتر رفتن دما از این حد، در آستانه شعله‌ور شدن قرار می‌گیرد. بعد از آن سیم نسوز سیلیکونی با مقاومتی حدود 250 درجه سانتی‌گراد تا مدت‌زمان کوتاه و 200 درجه سانتی‌گراد تا مدت‌ زمان طولانی مقاومتی حیرت‌آور را به نمایش می‌گذارد.

در بسیاری مواقع نیز به‌ منظور ارتقاء کیفی سیم و کابل‌ نسوز از دو روکش اولیه و ثانویه به‌ منظور مقاوم‌ سازی آن‌ها استفاده می‌کنند. روکش ابتدایی اغلب از سیلیکون و روکش نهایی از جنس فایبر گلاس بوده که در رنگ‌های متنوع تولید می‌شود. توان حرارتی بالا، انسجام و پایداری مولکولی سیلیکون در کنار رشته‌های به هم تنیده فایبرگلاس توانسته، مقاومت کابل‌های نسوز را تا 750 درجه سانتی‌گراد ارتقا دهد.

مهم‌ترین مشخصه این کابل‌ها هم‌ جواری همیشگی‌شان در محیط‌هایی با دمای بالا و به‌ صورت کارکردی دائمی چون سیم ترموکوبل، تابلوهای حرارت و… است.

مزایای عایق و روکش PVC

روکش PVC عنصر ثابت در ساخت انواع روکش سیم و کابل به جهت عایق خوب جریان الکتریسیته می‌باشد. در تهیه انواع کابل افشان سبک، کابل افشان معمولی، کابل برق مفتولی و… استفاده می‌شود. پی‌وی‌سی به‌ واقع از پلیمرزاسیون تک پار و ینیل کلراید ساخته‌ شده، از این‌ رو آستانه تحمل بالایی در برابر حرارت دارد.

در ادامه به شرح هر یک از مزایای عایق و روکش PVC می‌پردازیم.

قیمت مناسب:
قیمت مناسب PVC سبب شده از آن در ساخت روکش کابل برق زمینی افشان، کابل قدرت، کابل زره دار و… استفاده شود و بدین ترتیب در مساحت‌های بالا و پروژه‌های سنگین ساختمانی، هزینه‌ای گزافی را به مجریان طرح تحمیل نسازد.

استقامت عایقی مطلوب:
زمانی که در ساخت روکش کابل‌ مانند کابل قدرت کنسانتریک، کابل فشار متوسط زمینی، کابل کنترل افشان و… از PVC بهره می‌برند، به‌ یقین این عنصر دارای مقاومت عایقی بالایی است که از افراد و تجهیزات در برابر جریان عبوری، محافظت می‌نماید و هرگز اجازه ایجاد اتصال کوتاه در محیط یا برق‌گرفتگی را نمی‌دهد.

فرآیند تولید آسان:
تهیه پلیمر PVC به‌ مراتب دیگر مواد اولیه به‌ کار رفته در انواع روکش سیم و کابل، پروسه ساخت راحت‌تری را به مجریان تحمیل می‌کند، از این‌ جهت بر دیگر روکش‌ها ارجحیت دارد و صنعتگران نیز به تولید آن‌ رغبت بیشتری نشان می‌دهند.

انعطاف‌پذیری بالا:
در مکان‌هایی که کابل‌کشی نیاز به طی مصافت‌هایی پیچیده‌تر دارد و انعطاف کابل در این محیط حرف اول را می‌زند، از عناصر پویایی PVC کمک می‌گیرند و با حفظ و پایداری جریان، آن‌ها را از خم و قوس کار به‌ راحتی عبور می‌دهند.

قابلیت بازیافت:
مقوله حفاظت و حراست از محیط‌ زیست موضوعی است که PVC ها به‌ خوبی بدان پایبند هستند و با امکان بازیافتی که ارائه می‌دهند، به‌ راحتی در ساخت انواع کابل مانند کابل شبکه، کابل آنتن، کابل ابزار دقیق، کابل فرمان شیلد دار و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نتیجه گیری
مبحث انواع روکش سیم و کابل به دلیل اینکه رابطه‌ای بسیار تنگاتنگ با افزایش ایمنی محیط و امنیت جانی کارکنان حاضر در صنایع، کارخانه‌ها و ساختمان‌های مسکونی و اداری دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است و به‌ واقع جزء یکی از اقدامات پیشگیرانه به‌ منظور حراست از تأسیسات تجهیزات نیز به شمار می‌رود. تولیدکنندگان داخلی مانند شرکت راهدار صنعت کیهان همیشه کوشیده‌اند تا جدیدترین دستاوردها و به‌ روزترین فناوری‌ها را در ساخت این روکش‌ها به‌ کار گیرند.

انواع روکش مقاوم کابل‌های موجود در صحنه‌های مختلف امروزی، مدیون تلاش‌های شبانه‌ روزی صنعتگران این عرصه است که توانسته‌اند، انواع آلاینده‌های خطرناک، اشتعال‌زا، سمی و انفجاری را از بستر مواد اولیه سازنده روکش‌ها دور سازند و تأسیسات برقی و مکانیکی، شبکه‌های انتقال انرژی و برق و… را که احتمال اشتعال در آن‌ها بالا است، امن و بی‌خطر سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست